Temecula April 18,1999
San Diego Flat Track Association
Jeff Johnson (37 Triumph) and Clyde Denner (23 Norton) Vintage 750
RACE NO 1 VINTAGE 250
*1 76Z DON FRAUENBERGER YAM
*2 17J MANNY CRUMMETT BUL
3 6J JOE STEFFEN YAM
4 19 DAVE JOHNSON YAM
5 28Z BRUCE REYNOLDS BUL
6 33 CHUCK CLAYDON YAM
RACE NO 2 AMATUER 250
*1 47 JAMES WOOD HON
*2 48 RON WOOD HON
*3 76 CHAD MORSE HON
4 4V VINCE GRAVES YAM
5 25 TYSON VOLL YAM
6 9 CARSON
GILLEYS YAM
7 39 JACK NEELEY KAW
8 12 CRAG HAMILTON HON
9 51Z DAVE BROWN BUL
RACE N0 3 NOVICE 250
*1 29A ROGER WINIGER YAM
2 61P LARRY PRICE BUL
3 21 MATT FISHER HON
4 25J JEFF STEFFEN YAM
RACE NO 4 BOMBER CLASS
*1 12E JAMES STEET YAM
*2 2 REX HAILEY YAM
*3 13E BILL FORMBY YAM
*4 21B JIM GARDNER YAM
5 98Y PAUL TOMLINSON SUZ
6 22 SHAWN KUMP YAM
7 51 BRAD OXLEY YAM
8 95 TOM FERGUSON YAM
9 61E TAKE MITSUNORI YAM
10 120v MASAHIRO KOSHIBA HON
11 21 BILL SILVERTHORN YAM
12 6Y
....
............
RACE N0 5 CLASSIC VINTAGE
*1 11 JIM MCMURREN HD
*2 32 EDDIE CASTRO IND
3 4V VINCE GRAVES BUL
4 20X GORDON MENZIE ENF
5 51Z DAVID BROWN BSA
6 78W CLARK ENGINGTON TRI
RACE NO 6 SENIOR 50
*1 12 EDDIE MULDER TRI
*2 21 BILL SILVERTHORN YAM
3 50V DENNIS VOLL YAM
4 50Y JAY DEE YAM
5 39 JACK NEELEY KAW
......
RACE N0 7 SUPER SENIOR 60
*1 45 RON GOULD BSA
*2 29R MARSHALL JENNINGS YAM
3 71G SAM GREY HON
4 92 DAVE DOUGLAS ATK
5 8R RONALD KNOWLES ROTAX
6 86D ALLAN GIRDLER HD
Jeff Johnson's sputtering Triumph leads Vet race.
RACE NO 8 VET +35 CLASS
*1 19X STEVE MILLER YAM
*2 59 RICHARD POLLOCK YAM
*3 76Z DON FRAUENBERGER YAM
*4 34 SHANE SCOTT ATK
5 12E JAMES STEET YAM
6 37 JEFF JOHNSON TRI
7 48 RON WOODS HON
8 79 GEORGE FOX YAM
9 19 DAVE JOHNSON YAM
10 56 AKIRA KUZUOKA ROTAX
11 21 ELLIOTT IVERSON H0N
12 22 SHAWN KUMP YAM
RACE N0 9 AMATUER 400
*1 13 STEVE FURMAN
*2 28Z BRUCE REYNOLDS BUL
3 17J MANNY CRUMMETT BUL
4 98Y PAUL TOMLINSON SUZ
5 61E TAKE MITSUNORI YAM
RACE N0 10 OPEN NOVICE
*1 81 BRANDON KENT ROTAX
*2 42 RICHARD FOX II YAM
3 29A ROGER WINIGER YAM
4 70D CHARLES CLAYDON YAM
5 0 BRAIN MCLEAN
YAM
RACE N0 11 OPEN AMATUER
*1 21 BILL SILVERTHORN YAM
*2 48 RON WOOD HON
3 21B JIM GARDNER YAM
4 76 CHAD MORSE HON
5 51Z DAVID BROWN BSA
6 22 SHAWN KUMP YAM
RACE NO 12 VINTAGE 750
*1 37 JEFF JOHNSON TRI
*2 5Y MURICE ORTEGA TRI
3 19X STEVE MILLER YAM
4 86E BOB COBB YAM
5 33 CHUCK CLAYDON YAM
RACE NO 13 OPEN PRO
CLASS
1 59 RICHARD POLLOCK YAM
2 34 SHANE SCOTT ATK
3 12E JAMES STEET YAM
4 56 AKIRA KUZUOKA ROTAX
5 36 RYAN FISHER W-RPro
RACE NO 14 SPEEDWAY
CLASS
*1 120 BILL McCARLEY W-L
2 308 CRAIG FURMAN JAWA
3 26 JIM ESTES JAWA
4 197 GREG STARCEVIC W-L
5 88 STEVEN FURMAN GM
* DENOTES TROPHY WINNERS